Onursal Başkan
516
page-template-default,page,page-id-516,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Onursal Başkan

Haliçspor Kulübü Onursal Başkanı Şadan Kalkavan

ŞADAN KALKAVAN KİMDİR?

 

1939’da Rize’de doğan Şadan Kalkavan, Fenerbahçe’nin unutulmaz isimlerinden biriydi. Sarı lacivertli kulübün 1995-1996 sezonunda kulübün futbol şube sorumlusu olarak görev yapan Kalkavan, eski kulüp başkanı Ali Şen’le yaşanan anlaşmazlık sonucu görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım’ın yönetimine girdi. Fenerbahçe’nin bir diğer başarılı yöneticisi ve eski futbolcusu Selim Soydan ile birlikte değişmez bir ikili oldu. Futbol şubesini birlikte yönetti. Hatta Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde Soydan’la beraber Fatih Terim’e Fenerbahçe teknik direktörlüğü teklifini iletti. Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım kazandığı 2009 seçiminde ona karşı başkan adayı oldu. Kasım 2013 seçiminde ise yönetiminde yer almasa da, Aziz Yıldırım’ın karşısında Mehmet Ali Aydınlar’a olan desteğini açıkça belirtmişti.

 

Kulübümüzün formasını giyen, aynı zamanda Başkanlığını yapan Şadan Kalkavan 11 Mart 2015 tarihinde vefat etmiştir.

 

Şadan Kalkavan Haliç Spor Kulübünün Onursal Başkanıdır ve adına her yıl “Haliç Şadan Kalkavan Veteranlar Futbol Turnuvası” düzenlenmektedir.